Pomoc
psychologiczna

Pierwsze spotkanie w ramach tego rodzaju wizyty, to szersza konsultacja psychologiczna. To na nim będziesz miał okazję omówić szerzej ze Specjalistą swój obszar problemowy.

Specjalista będzie koncentrował się na jak najlepszym zrozumieniu Pacjenta, aby rozpoznać przyczyny i źródła  danego problemu. Przede wszystkim będzie on określał czy problem Pacjenta nadaje sie do dłuższej pracy psychoterapeutycznej, czy wystarczy kilka spotkań z zakresu pomocy psychologicznej.

Zdarzyć się może, że będzie czasem konieczna diagnostyka albo wizyta psychiatryczna.

Bedziesz miał szansę zapytac o wszystko osobiście i zdecydować czy dobrze się czujesz w kontakcie z danym Specjalistą, bo to najważniejsze do dobrej współpracy.

Jeżeli coś Cię na spotkaniu zaniepokoiło – możesz być szczery. To naturalne, że czasem nie czujemy “chemii” i spokojnie możemy zaprosic Cię do innego psychologa / psychoterapeuty.

 

Psychoterapia indywidualna

Ideą psychoterapii jest zrozumienie swoich potrzeb i dążeń, co pozwola na znalezienie tego, co istotne w przełamaniu barier, by osiągnąć szczęście do którego dążymy.

Naszymi Klientami sa zwykle osoby, które marzą o życiu pełnym satysfakcji, a borykają się np. z ciągłymi problemami i stresem, doskwiera im samotność albo ich relacje nie są satysfakcjonując. To także Osoby z częstymi wahaniami nastroju, zmagające się z lękami, doświadczające silnej złości, poczucia niesprawiedliwości, bądź będące w stanach obniżonego nastroju.

O zdrowiu psychicznym człowieka, a więc w dużej części jego szczęściu, świadczy kilka  zmiennych tkj.

  • wskaźniki emocjonalne np. zrównoważony nastrój, zadowolenie z siebie i ze swojego życia.
  • czynniki poznawcze, czyli optymizm, pozytywne oczekiwania co do przyszłości i jej wizja,
  • poczucie własnej skuteczności i kontroli.
  • czynniki społeczne zdrowego funkcjonowania m.in. niekonfliktowe relacje interpersonalne,
  • umiejętność korzystania ze wsparcia społecznego, umiejętność funkcjonowania w rolach społecznych i uczestniczenie w aktywności publicznej.

Zdarzają się jednak takie sytuacje życiowe, kiedy poziom stresu lub cierpienia są tak wielkie, że zaburzają równowagę emocjonalną człowieka. Może się tak dziać na przykład: gdy przeżywamy żałobę po stracie bliskiej osoby, zostaliśmy zdradzeni, czy porzuceni, straciliśmy pracę, rozwodzimy się, żyjemy w rodzinie dysfunkcyjnej itp.

To wpływa na to, że czujemy się nieszczęścili albo brak nam satysfakcji w życiu.

W obliczu tych trudnych problemów i niezrozumiałych uczuć, które nim targają, nie potrafimy poradzic sobie z tym sami. Pomimo wsparcia najbliższych.

Wtedy najczęściej jest to moment kiedy pacjenci decydują się na fachową pomoc specjalisty w dziedzinie zdrowia psychicznego.

Jeżlei czujesz sie właśnie tak – nie czekaj I zapisz sie na pierwsza konsultację J

Jeżeli masz już za sobą doświadczenia z pracy psychoterapeutycznej, ale nie byłes zaodowlony z jej efektów – możesz spróbować odwiedzić nas I może własnie tu spotkasz kogoś kto pomoże Ci rozwiązać problem z jakim sie borykasz.

Czas trwania sesji to 50 minut.

 

Interwencja kryzysowa

Jest to forma pomocy psychologicznej krótkoterminowej i polega ona na pomocy skoncentrowanej na problemie, który wywołuje kryzys. To kontakt terapeutyczny czasowo ograniczony, w którym dochodzi do konfrontacji osoby z kryzysem i do jego rozwiązania. Koncentrujemy sie na przywrócenie równowagi psychicznej i zapobiegamy dalszej dezorganizacji. Interwencja kryzysowa to działalność także prewencyjna, bo ma zapobiec pogłębianiu się patologii, co w ostateczneosci mogłoby do niej doprowadzić.

Zazwyczaj interwencja kryzysowa polega na zapewnieniu wsparcia emocjonalnego, poczucia bezpieczeństwa i zredukowaniu lęku - to najlepszy moment na udzielenie pomocy i wsparcia. Takie sytuacje niosą w sobie nadzieję na zmianę i samorozwój.

Czas trwania sesji to 80 minut.

 

Terapia partnerska / małżeńska

W przypadku trudnych do zniesienia konfliktów dwoje ludzi staje często w obliczu rozstania. W konflikcie ciężko wysłuchać i zrozumieć siebie nawzajem. Trudno wtedy o kompromis i widzenie drugiej osoby oraz szukanie wspólnych rozwiązań.

To jest moment kiedy Specjalista może pomóc zobaczyć sytuacje trochę “chłodnym okiem”. To daje szanse na porozumienie i podjęcie świadomej decyzji o próbie naprawienia relacji, czy rozstaniu.

Zdarzają się także pary, które potrzebują pomocy i wsparcia psychologicznego z innych powodów, ale zwykle kluczowe sprawy w jakich pomagamy to rozwiązywanie konfliktów. Także w przypadku sytuacjach szczególnie trudnych, takich jak zdrada czy rozwód. Czasem pomagamy wspólnie podejmować decyzje w zakresie wychowania dzieci, finansów czy problemów seksualnych.

Psychoterapia par to regularne spotkania, które mają stałą częstotliwość i są prowadzone zawsze przez tego samego Specjalistę. Częstotliwość spotkań jest zależna od zagadnienia, jakiego dotyczą, na ogół sesje odbywają się raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Zwykle jest to kilka spotkań.

Czas trwania sesji to 90 minut.

 

Psychoterapia
ONLINE

W sytuacji kiedy nasze życie nie pozwala na kontakt bezpośredni ze Specjalistą, jest możliwość odbycia wizyty za pośrednictwem skype lub innego komunikatora.

To metoda mniej skuteczna ponieważ kontakt bezpośredni jest bardziej skuteczny, ale ta forma także przynosi spodziewane efekty w większości wypadków.

Więcej o samym procesie:
Psychoterapia indywidualna

 

 

Coaching
 

Coach pomoaga ustalic Klientowi konkretne cele, zoptymalizować swoje działania, podejmować lepsze decyzje i pełniej korzystać ze swoich naturalnych umiejętności. Coaching jest procesem, którego głównym celem jest wzmocnienie klienta oraz wspieranie go w samodzielnym dokonywaniu zamierzonej zmiany w oparciu o własne odkrycia, wnioski i zasoby.

 

 

Doradztwo
zawodowe

Aby być skutecznym na rynku pracy konieczne jest poznanie własnych zasobów: cech, umiejętności, mocnych stron, preferencji oraz kompetencji osobistych i zawodowych.

zidentyfikować posiadane umiejętności, jednak te, które przynoszą najwięcej radości. Klient nie pochyla się nad tym, co umie robić najlepiej, ale nad tym co umie i lubi robić najbardziej. Wgląd w siebie, znajomość swoich mocnych stron oraz wiedza o tym co przynosi nam radość, daje jasny sygnał „w czym jestem dobry”. I to jest punktem wyjścia do planowania ścieżki kariery zawodowej. Planowanie rozpoczyna się od nakreślenia celu długoterminowego, a następnie wyznaczania konkretnych etapów, mających przybliżyć do jego wizji.

 To także konsultacje w zakresie budowania własnego wizerunku

 

Psychoedukacja

Jej celem jest lepsze rozumienie przez pacjenta stanu zdrowia psychicznego swojego lub osoby bliskiej. Ma ona służyć także wzmocnieniu mocnych stron Pacjenta - większa wiedza na temat własnego stanu zdrowia pozwala samemu sobie lepiej radzić.

Spotkanie ma na celu przekazywanie wiedzy na temat funkcjonowania człowieka w różnych okolicznościach życiowych i warunkach społecznych.

Dzięki zdobytej wiedzy w sytuacjach pojawienia się trudności w życiu, możliwe jest zmniejszenie poczucia lęku oraz znalezienie dogodnych rozwiązań. Psychoedukacja może być pomocna również we wszelkiego rodzaju trudnościach wychowawczych

 

Psychoterapia
Grupowa

Proces opiera się na założeniu, że problemy psychologiczne mają źródło w relacjach z innymi ludźmi i w tych relacjach się właśnie przejawiają. Indywidualne trudności więc są w grupie bardzo szybko widoczne. Można je dobrze zobaczyć w relacjach z uczestnikami oraz z całą grupą i z prowadzącymi psychoterapeutami. Grupa na czas terapii staje się bardzo waznym środowiskiem terapeutycznym – trochę taką rodziną. Sprzyja uczeniu się przez doświadczanie, poznawanie siebie, innych ludzi i relacji z nimi. Stwarza warunki do uświadamiania sobie własnych wzorców kontaktowania się z ludźmi. Daje możliwość zobaczenia schematycznych sposobów myślenia, przeżywania, zachowania oraz jego konsekwencji. To świetny początek do realnych zmian dla każdego uczestnika.

Może ona być ona uzupełnieniem terapii indywidualnej albo następowac po niej. Ważne w tym przypadku jest systematyczne uczestnictwo w spotkaniach, bo w razie nieobecności – traci nie tylko uczestnik, ale także cała grupa.Grupie przewodzi jeden lub dwóch psychoterapeutów. Nasze grupy terapeutyczne mają określoną ilość uczestników, zwykle od 7 do 9. Spotkania mogą odbywają się co tydzień, a potem co dwa tygodnie.

Dołącz do grupy: AKADEMIA KOBIET

 
 

Umów
wizytę

szybko, łatwo
i przyjemnie

Nasze
miejsce

zobacz jak
jest u nas

Nasi
specjaliści

poznaj nas
i dowiedz się
o nas czegoś

Nasze
usługi

sprawdź
jak możemy
Ci pomóc

To miejsce powstało z potrzeby serca, dlatego każdy jest tu miło widziany. Nasza praca jest nasza pasją, dlatego cechuje ją ogromna empatia, szacunek i otwartość na drugiego człowieka.

Jesteśmy multidyscyplinarnym zespołem profesjonalistów zajmujących się szeroko rozumianym zdrowiem psychicznym, w tym dedykowanym do świadczenia kompleksowych usług i specjalistycznych programów dla pacjentów i ich rodzin.

Publikacje w mediach:

Jak stworzyć udany związek?

[Wirtualna Polska - abcZdrowie]

 

Jak zmienia się życie po ślubie?

[kobieta.pl]

 

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały?

[kobieta.pl]

 

Jak pomóc dziecku wejść w dorosłość?

[kobieta.pl]

Nasi specjaliści odpowiadają na pytania:

Rady kochanej mamy

Relacje z rodzicami i stawianie im granic jest często w dorosłym zyciu nie lada wyzwaniem.

Więcej…

Alkohol

Jak nakłonić alkoholika do niepicia to najczęstsze pytanie osób poszukujących pomocy...

Więcej…

Lęk przed porodem

Strach przed porodem jest czymś naturalnym, szczególnie jeśli jest to nasze pierwsze dziecko.

Więcej…

Nasi specjaliści

Karolina
Jarmołowicz

Psychoterapeuta, dyrektor ośrodka

Elwira
Adamczyk

Psychoterapeuta

Jolanta
Jafernik-Hubert

Psychoterapeuta, psycholog, diagnosta

Magdalena
Ostapiuk

Psychoterapeuta,
psycholog

Jolanta
Jafernik-Hubert

Psychoterapeuta, psycholog, diagnosta

Karolina
Jarmołowicz

Psychoterapeuta, dyrektor ośrodka

Elwira
Adamczyk

Psychoterapeuta

Elwira
Adamczyk

Psychoterapeuta

Jolanta
Jafernik-Hubert

Psychoterapeuta, psycholog, diagnosta

Jolanta
Jafernik-Hubert

Psychoterapeuta, psycholog, diagnosta

Karolina
Jarmołowicz

Psychoterapeuta, dyrektor ośrodka

Elwira
Adamczyk

Psychoterapeuta

Jolanta
Jafernik-Hubert

Psychoterapeuta, psycholog, diagnosta

Elwira
Adamczyk

Psychoterapeuta

Jolanta
Jafernik-Hubert

Psychoterapeuta, psycholog,
diagnosta

Jolanta
Jafernik-Hubert

Psychoterapeuta, psycholog, diagnosta

Karolina
Jarmołowicz

Psychoterapeuta, dyrektor ośrodka

Karolina
Jarmołowicz

Psychoterapeuta, dyrektor ośrodka

Karolina
Jarmołowicz

Psychoterapeuta, dyrektor ośrodka

Elwira
Adamczyk

Psychoterapeuta

Elwira
Adamczyk

Psychoterapeuta

Elwira
Adamczyk

Psychoterapeuta

Jolanta
Jafernik-Hubert

Psychoterapeuta, psycholog, diagnosta

Jolanta
Jafernik-Hubert

Psychoterapeuta, psycholog, diagnosta

Julia
Dempniak-Pawłowska

Specjalista
terapii uzależnień

Gabriela
Bajor

Psychoterapeuta,
psycholog

Magdalena
Ostapiuk

Psychoterapeuta,
psycholog

Magdalena
Ostapiuk

Psychoterapeuta,
psycholog

Monika
Tarkowska

Psychoterapeuta,
psycholog

Monika
Tarkowska

Psychoterapeuta,
psycholog

Monika
Tarkowska

Psychoterapeuta,
psycholog

Gabriela
Bajor

Psychoterapeuta,
psycholog

Magdalena
Ostapiuk

Psychoterapeuta,
psycholog

Gabriela
Bajor

Psychoterapeuta,
psycholog

Magdalena
Ostapiuk

Psychoterapeuta,
psycholog

Magdalena
Ostapiuk

Psychoterapeuta,
psycholog

Karolina
Jarmołowicz

Psychoterapeuta, dyrektor ośrodka

Gabriela
Bajor

Psychoterapeuta,
psycholog

Magdalena
Ostapiuk

Psychoterapeuta,
psycholog

Monika
Tarkowska

Psychoterapeuta,
psycholog

Ewa
Wlazłowska-Gorzko

Psychoterapeuta,
psycholog

Ewa
Wlazłowska-Gorzko

Psychoterapeuta,
psycholog

Ewa
Wlazłowska-Gorzko

Psychoterapeuta,
psycholog

Ewa
Wlazłowska-Gorzko

Psychoterapeuta,
psycholog

Ewa
Wlazłowska-Gorzko

Psychoterapeuta,
psycholog

Ewa
Wlazłowska-Gorzko

Psychoterapeuta,
psycholog

Ewa
Wlazłowska-Gorzko

Psychoterapeuta,
psycholog

Współpraca warsztatowa

Aleksandra
Kozłowska

Prawnik

Łukasz
Błażejewski

Artysta, scenograf,
prerformer, malarz

Marta
Iwaszkiewicz

Improwizatorka teatralna,
performer